1,000 Orthodox Scholars Urge the Council to be Held in June 2016

Ми, що нижче підписалися, міжнародна група православних науковців, звертаємось цим листом до очільників Православної Церкви, всіх православних християн по всьому світу, а також до всіх людей доброї волі. Ми звертаємось з глибокою стурбованістю про нашу Церкву, єдність якої робить нове життя у Христі видимим для всього людства. Ми молимося за те, щоб Собор, який невдовзі відбудеться, якого так довго очікували, і який довго готували, приніс плоди Духа, першим з яких є всеправославна єдність. Таким чином, ми підтримуємо угоду православних предстоятелів, публічно проголошену на Всеправославному Синаксисі в січні 2016 року, щоб Великий і Святий Собор зібрався на острові Крит в середині червня 2016 року.

Ми вважаємо, що незважаючи на ті важливі питання, які були підняті щодо проектів соборних документів і соборних процедур, немає непереборних труднощів, щоб розпочати Собор в червні 2016 року. Ми визнаємо легітимність деяких піднятих питань, таких, як бажання продовжити обговорення проектів соборних документів. Ми також згодні з тим, що є багато інших питань, які стоять перед Церквою у двадцять першому столітті і які вимагатимуть у майбутньому всеправославної уваги. Проте, ми переконані в тому, що найкраще місце для врегулювання важливих суперечок сьогодні, як і в давні часи, є сам Собор. Вкотре відкладення Собору означатиме зречення життя за принципами соборності на глобальному рівні.

Ніхто не може очікувати, що Собор протягом десяти днів врегулює всі важливі питання і залікує всі юрисдикційні суперечки. Але ми сподіваємося, що цей Собор стане початком процесу оздоровлення і що він буде вступом в нову еру глобальної соборності і єдності. Невелика меншість, яка хотіла б поставити під загрозу роботу Собору через його відкладання, не повинна залякати переважну більшість православних лідерів, які хочуть виконати зобов'язання провести Собор на свято П'ятидесятниці цього року. У минулому столітті Православна Церква принесла своє свідчення світу через багату богословську спадщину і кров новомучеників. Святий і Великий Собор є можливістю розпочати нову фазу православного свідчення. У міру того, як очі всього світу звернені на Православну Церкву, ми благаємо всіх наших лідерів почути заклик Духа до соборної єдності.